Gwiazdka
Jak wspominałam w poprzednim poście Choineczka lubię tworzyć nietypowe ozdoby świąteczne. Tym razem gwiazdka, którą wykonałam z foremki po pasztecie :) Plastikowe opakowanie po konserwie idealnie sprawdziło się w roli gwiazdki :)
Wykonanie jest proste. Potrzebujemy foremkę po pasztecie lub dżemie, nożyczki, pistolet do kleju na gorąco, kolorowa nitka, ozdoby np. cekiny, koraliki, brokat, tekturka (wedle pomysłu).
Po umyciu i osuszeniu foremki odcinamy nożyczkami denko. Na całym obwodzie foremki wycinamy zaznaczone wgłębienia w kształcie trójkątów. Otrzymujemy obręcz gwiazdki. Układamy obręcz na stole i odginamy ramiona. Na obręczy zawiązujemy nitkę. Następnie przeprowadzamy ją na przeciwległą stronę i przekładamy pod jednym z ramion. Jeśli chcemy, aby nasza gwiazdka miała w środku otwór, nitkę przeciągamy wzdłuż cięciwy okręgu. Jeśli chcemy, aby w środku była zabudowana, nitkę przeciągamy wzdłuż średnicy okręgu. Zaczynamy przeplatać nitkę między ramionami. Nitka powinna przebiegać pod ramieniem i układać się na powierzchni okręgu. Zachowujemy jeden kierunek przeplatania. Za każdym razem nitkę przeplatamy pod kolejnym wolnym ramieniem. Przeplatamy ją tak długo, aż zamkniemy obwód. Dobrze przepleciona nitka powinna regularnie krzyżować się  i w środku utworzyć kółko. Na końcu zawiązujemy nitki ze sobą i wykonujemy przywieszkę. Resztę nitki obcinamy. Prostujemy ramiona gwiazdki końcówką nożyczek. Kolejny etap to dowolne ozdabianie gwiazdki. Liczy się Nasz pomysł :)
Gwiazdkę ozdobiłam z obu stron. Użyłam: złotej nitki, tekturowej gwiazdki (opruszona brokatem), cekiny, brokat (złoty, zielony, turkusowy), kawałka ozdobnego materiału ze starej bransoletki.

Smaczny pasztet zjedzony, piękną dekoracja uwieńczony :)

Gwiazdkę posyłam na wyzwanie z cyklu Przyda się Przyda się! Zawieszka na choinkę na blogu Art Piaskownica
Ponadto praca leci na:
Wyzwanie / Challenge #29  na blogu I KROPKA gdzie należało uszyć lub skleić dekoracje na choinkę z tekturką. Użyłam tekturowej gwiazdki, którą ozdobiłam brokatem
Wyzwanie# 41 - Dekoracje świąteczne na blogu Artimeno                                                 
 Dziękuję za odwiedziny i komentarze.
Pozdrawiam. Mary :)


5 komentarzy:

 1. bardzo ciekawy pomysł :) dziękujemy za udział w wyzwaniu AP :)

  OdpowiedzUsuń
 2. very, very intresting creation! thank you for playing along with us at I-Kropka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa, zaskakująca praca :)
  Dziękuje za udział w Wyzwaniu Sklepu I KROPKA
  Pozdrawiam serdecznie, Padoriaa

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ TY jesteś pomysłowa!Brawo, bardzo fajna dekoracja
  Dziękuję za udział w wyzwaniu Artimeno

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękuję za miłe komentarze :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń