Fiolety i róże.

     Ponad miesiąc temu w dniu 16 listopada miałam okazję uczestniczyć w III edycji spotkań z cyklu "Pasja sposobem na życie". Na spotkaniu było wielu ciekawych gości prezentujących swoje fascynujące pasje. Ponadto warsztaty z podstaw fotografii rękodzieła i warsztaty decoupage, które cieszyły moje największe zainteresowanie :) Więcej do poczytania tutaj http://www.mamycel.pl/spotkania-z-pasja.html Tutaj fotorelacja ze spotkania http://malopolankitworza.blogspot.com/2013/11/fotorelacja-ze-spotkaniaczi.html oraz tu http://malopolankitworza.blogspot.com/2013/11/fotorelacja-ze-spotkania-cz-ii.html

Uczestnicząc w warsztatach decoupage poznawaliśmy tajniki tej zdobniczej techniki. Decoupage interesuję się od 2009 roku. Jest to niezwykle bogata technika zdobnicza, dająca szeroką gamę możliwości plastycznych. Na warsztatach ozdabialiśmy ramkę na zdjęcia z wykorzystaniem metody transferowej lub metody spękań jednoskładnikowych. Można było zastosować obie metody, ale na wykonanie nie było zbyt wiele czasu. Wybrałam metodę spękań. Metoda ta wymaga czasu więc, aby przyspieszyć wykonanie pomocną okazała się suszarka do włosów. Farba i crackle szybciej wyschły, dzięki czemu mogliśmy ozdobić nasze ramki serwetkami. Niestety nie zdążyłam i pozostała jedynie ramka ze spękaniami :) Nie żałuję :) Postanowiłam połączyć decoupage z techniką scrapbookingu. Ramka zagruntowana, pokryta różową farbą akrylową, medium do spękań jednoskładnikowych oraz białą farbą na wyschnięte medium. Ozdobiona białymi różyczkami, które zafarbowałam na różowy i fioletowy kolor. Oprócz róż, cekiny także w różowym i fioletowym kolorze, fioletowe szpilki oraz tekturowa budka dla ptaszków. Ramka przed ozdobieniem zabezpieczona lakierem w spray'u. Kwiaty, część ramki, dach i nóżka budki ośnieżone śniegiem w tubce 3D.


Ramkę posyłam na wyzwanie http://123scrapujty.blogspot.com/2013/12/wyzwanie-28-fiolety-i-roze.html
Aga z blogu http://moje-drugie.blogspot.com/ zaprasza Nas do wykonania dowolnej pracy z użyciem fioletowego i różowego koloru.  Dziękuję za komentarze :)
   Pozdrawiam. Mary :)

6 komentarzy:

 1. Interesująca ramka, fajne szczegóły :) Dziękuję za udział w wyzwaniu na blogu 123 Scrapuj Ty!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa praca! Media nadają jej tego "czegoś", co sprawia, że chciałoby się zobaczyć z bliska :) Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. What a beautiful project, Mary. Tons of texture and elegantly shabby chic. Have a wonderful New Year!
  xxx Asha - Sunny Summer Crafts

  OdpowiedzUsuń